اخبار > برگزاری جلسه تکریم‌ رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) با سخنرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 

 

خبر

 

برگزاری جلسه تکریم‌ رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) با سخنرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

طی مراسمی که بعد از ظهر روز دوشنبه 25 شهریور ماه 1399 برگزار شد ضمن تکریم و تقدیر از رئیس سابق بیمارستان، سرپرست جدید این بیمارستان معرفی گردید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این جلسه ثبات مدیریتی در بیمارستان را یکی از عوامل موثر در ارتقاء شاخص های عملکرد و کیفیت کار عنوان کرد و گفت: الزامات اداری باعث شد تا در این بازه زمانی نسبت به جابجائی در ریاست بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع) اقدام شود.

دکتر سید محمد هاشمی شهری خط فکر سیاسی و جناحی افراد را بی ارتباط به عزل و نصب ها دانست و گفت: همانگونه که بارها اعلام شده است تغییر و تحولات مدیریتی بر مبنای مصالح اداری و سازمانی انجام می شود.

وی با آرزوی توفیق برای سرپرست جدید و با تشکر از زحمات رئیس سابق این بیمارستان گفت: این روزها با توجه به شرایط خاص اعتباری پذیرش مسئولیت های اداری نوعی مجاهدت و ایثار محسوب می شود و از هر دوی این همکاران محترم بابت شجاعت در پذیرش مسئولیت تقدیر می کنم.

در این مراسم که با حضور معاونین درمان، آموزشی و توسعه و مدیریت منابع دانشگاه و جمعی از پزشکان، کارکنان و مدیران بیمارستان در سالن اجتماعات برگزار شد ضمن اهداء حکم انتصاب سرکار خانم دکتر فرحناز میر، فوق تخصص بیماری های غدد داخلی، با اهداء هدایائی از زحمات همکار محترم آقای دکتر خلیل سلوکی در مدت مسئولیت در این بیمارستان قدردانی شد.

در این مراسم دکتر خلیل سلوکی رئیس سابق بیمارستان از تمامی کسانی که با تلاش شبانه روزی، برای ارائه بهترین خدمات به مراجعین و بیماران کوشیدند و در هر جایگاهی به اداره بهتر بیمارستان کمک کردند قدردانی کرد. همچنین خانم دکتر فرحناز میر رئیس جدید بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان هم تشکیل جلسات هم اندیشی با همکاران پزشک و غیر پزشک، تلاش برای ارتقاء رضایتمندی مشتریان داخل و خارج سازمان، تکمیل و توسعه بخش هایی از قبیل رادیوتراپی، بخش پزشکی هسته ای، اتاق های عمل، کلینیک دیابت و امثال آن و تسریع در ساماندهی فضای فیزیکی بیمارستان را به عنوان مهمترین برنامه های آتی خود عنوان نمود.

 

 

 

 

اعتماد مردم مهمترین سرمایه اجتماعی نظام سلامت است و با تمام وجود از این سرمایه ارزشمند صیانت می کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سخنان خود در این جلسه نقد و نظارت در حوزه سلامت را امری مطلوب و پسندیده برشمرد و گفت: با وجود اینکه از نقد و نظارت استقبال می کنیم امّا متاسفانه تحریف واقعیت هاست که به ما و مردم آسیب می رساند زیرا نتیجه ای جز از بین بردن اعتماد مردم و سوزاندن این سرمایه اجتماعی ندارد.

وی افزود: همه ما از رئیس دانشگاه و اعضاء هیئت رئیسه گرفته تا مسئولین بیمارستان و پزشکان و پرستاران و کادر پشتیبانی و خدماتی، همانطور که در قبال موفقیت ها احساس افتخار می کنیم، در قبال مشکلات احتمالی در خدمت رسانی به بیماران و در قبال آسیب به اعتماد مردم باید پاسخگو و حساس باشیم.

دکتر هاشمی شهری همچنین مستند سازی خدمات بیمارستانی و بیان این شاخص ها را حائز اهمیت دانست و گفت: مستند سازی خدمات بیمارستانی و بیان این شاخص های افتخار آمیز اعتماد به نفس حرفه ای همکاران ما را افزایش می‌دهد و باور غلط برخی از افراد در زمینه بهتر بودن مراکز درمانی خارج استان را اصلاح می کند.

وی ادامه داد: متاسفانه هنوز هم در مستند سازی در حوزه سلامت به نقطه مطلوب نرسیده ایم و از همکاران شاغل در بخش های مختلف بیمارستانی می خواهم تا خدمات درخشان خود را برای ثبت در حافظه سازمانی مستند کنند.

 

 

شاخص های علمی نشان دهنده موفقیت استان در درمان بیماران کووید-19 است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به شاخص های علمی گفت: شاخص مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در کشور 5 و دو دهم به ازای هر 100 بیمار است که این رقم در استان 4 و دو دهم و در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حتی کمتر از 4 است.

وی با بیان اینکه علیرغم گذشت 7 ماه از آغاز همه گیری کرونا، به نظر می رسد هنوز به میانه راه برای زمینگیر کردن آن نرسیده ایم افزود: در موج نخست بیماری در استان روزهائی را پشت سر گذاشتیم که ده ها بیمار کرونا فقط در همین بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) بستری بودند و همکاران با تمام توان برای بهبود آنان تلاش کردند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین تصریح کرد: از همه همکارانی که تا الان با تمام وجود و با تعصب حرفه ای در خدمت مردم بوده اند تشکر می کنم و از مدیران بیمارستان ها خواسته ام در فرصتی که تا وقوع موج دوم کرونا در استان داریم امکان استفاده کادر درمان از مرخصی را فراهم کنند.

 

 

 

 

 

نصب 10 دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تا قبل از شروع بحران کرونا،

این موفقیت در بین دانشگاه علوم پزشکی کم نظیر است

دکتر هاشمی شهری در بخش دیگری از سخنانش گفت: شیوع کرونا باعث افزایش چند برابری تعداد بیماران نیازمند به اکسیژن شد که تقریبا غالب بیمارستان های کشور را در حالت شکننده ای از لحاظ تعادل تولید و مصرف اکسیژن قرار داد.

وی با بیان اینکه با خرید به موقع دستگاه های اکسیژن ساز و نصب سریع آن در بیمارستان بوعلی، مشکل این بیمارستان به سرعت رفع شد گفت: شب هائی را به خاطر دارم که معاون درمان دانشگاه تا ساعات اولیه صبح به دنبال تامین کپسول اکسیژن، حتی از استان کرمان بود تا خدای ناکرده افتی در فشار اکسیژن بیمارستان بوعلی اتفاق نیافتد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شایعه ای که چندی قبل در مورد وضعیت اکسیژن در بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع) منتشر شد هم اشاره کرد و گفت: در همان ایام شخصا و به اتفاق آقای دکتر سلوکی بر عملکرد دستگاه ها در قسمت های مختلف بیمارستان نظارت داشتم که در انتهائی ترین قسمت سامانه یعنی ICU جراحی قلب باز هم فشار اکسیژن مطلوب و مورد تائید فوق تخصص محترم جناب آقای دکتر آزادی قرار داشت.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به اینکه 5 دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) در چرخه خدمت قرار دارد اضافه کرد: در همان شب معروف و مورد ادعا ده ها نوزاد در بخش NICU بستری بودند که خوشبختانه هیچکدام آسیبی ندیده بودند و این بهترین شاهد برای بی اساس بودن این شایعه شک برانگیز است.

وی با اشاره به اینکه یک دستگاه اکسیژن ساز دیگر نیز به دستگاه های این بیمارستان اضافه می شود گفت: از سرپرست جدید بیمارستان می خواهم تا به روز رسانی و بازنگری در بخش توزیع دستگاه های اکسیژن ساز و حذف هدر رفت احتمالی اکسیژن و کاهش فشار وارده به دستگاه های اکسیژن ساز را برنامه ریزی نماید.

وی همچنین از همکاران پرستار خواست تا با توجه به اهمیت کاهش هزینه ها و مدیریت منابع، در زمان عدم حضور بیمار بر روی تخت و یا در زمان ترخیص بیمار، به بسته بودن شیرهای اکسیژن توجه کنند.

 

 

جبران زمان از دست رفته برای توسعه بیمارستان ها و سایر واحدهای خدماتی با همدلی و تلاش مضاعف همه مدیران و همکاران

دکتر هاشمی شهری با اشاره به اینکه نظام بهداشت و درمان استان در شرایط عادی و زمان وقوع بحران، و در هر موقعیت مکانی از نقطه صفر مرزی تا مرکز استان در کنار مردم بوده است گفت: با وجود مجاهدت و تلاش فراوان، ضعف تاریخی در زیر ساخت های فیزیکی و تجهیزاتی یکی از چالش های مهم محسوب می شود.

وی با بیان اینکه زمان از دست رفته برای توسعه بیمارستان ها و سایر واحدهای خدماتی را باید با همدلی و تلاش مضاعف جبران کنیم اضافه کرد: قرارداد اولیه ساخت بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان که حدود 10 سال قبل منعقد شده تنها 170 میلیارد ریال بوده است که متاسفانه طولانی شدن این پروژه عمرانی به دلیل تاخیر و حتی اهمال پیمانکاران بخش خصوصی، بروکراسی و پیچ و خم های اداری و قانونی و ضعف نظارت ها باعث شده است تا هم هزینه تمام شده این طرح به بیش از 10 برابر افزایش یابد و بیماران و همکاران ما همچنان از برخورداری از این امکانات محروم باشند.

 

 

 

در بدترین شرایط مالی و اعتباری نظام بهداشت و درمان و دانشگاه، بهترین شرایط را در پرداخت های پرسنلی داریم

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خوشبختانه جزو چند دانشگاه پیشروی کشور در زمینه پرداخت کارانه کارکنان حوزه درمان هستیم و تقریبا کارانه سال 1398 را به طور کامل تسویه کرده ایم.

وی ادامه داد: طرح انفکاک پرداخت اضافه کار از کارانه کادر بیمارستانی را زودتر از ابلاغ دستورالعمل کشوری شروع کردیم که این موضوع نیز باعث صیانت بیشتر از حقوق همکاران ما شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این واقعیت که همکاران عزیز ما هم همچنان در خط مقدم بسیج ملّی مبارزه با کرونا فعال هستند و خواهند بود گفت: رسیدگی به مشکلات و درخواست های آنان را یکی از وظائف خود می دانیم.

وی افزود: خوشبختانه هم در سطح بیمارستان و هم در سطح دانشگاه دفاتر پرستاری و واحدهای نظارتی آماده رسیدگی به مشکلات و درخواست های همکاران هستند و بسیاری از این درخواست ها نیز با توجه به مقدورات قانونی، حقوقی و مالی اجابت شده و می شود و در چنین شرایطی شاهد مراجعه مستقیم تعدادی از همکاران پرستار به یکی از رسانه های استان و شکایت از فشار کاری ناشی از کمبود پرسنل خدماتی بودیم و این در حالی بود که این موضوع از طریق همکاران خود این عزیزان در داخل دانشگاه قابل حل بود.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به نیاز بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع) به نیروی خدماتی جدید گفت: مجوز لازم برای جذب ۱۰ نیروی خدماتی جدید برای حل مشکلات فعلی صادر شد تا فشار کمتری به همکاران‌ پرستار وارد شود و قرار شد تا در قرار داد جدید هم این حجم از فعالیت مورد توجه قرار گیرد و این افزایش نیرو از محل منابع داخلی بیمارستان تامین گردد.

وی از مسئولین بیمارستان ها نیز درخواست کرد تا در عین حالی که بر اساس قانون و مقررات جلوی پیشرفت افراد بعد از ادامه تحصیل و بعد از کسب توانمندی های جدید را نگیرند، دقت کنند که هر یک از همکاران در همانجایی بکار گرفته شوند که برای آن کار استخدام شده است.

 


سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٩ ١٩:٢٠ News, Notifications ٢٨٩٣١

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1399/07/07 12:53
0
1
سلام لطفا تصویر دکتر میر ریاست جدید رو بزارید تاهمکاران مانامبرده رو بشناسند وگرنه همه ماسک دارند زمانی موجب کم لطفی همکاران قرار نگیرد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


نمایش خبر

اولین مرکز جراحی پستان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان افتتاح شد.
افتتاح کلینیک فوق تخصصی کولورکتال در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)
گرامی داشت یکم شهریور ماه، روز پزشک
آماده بکار بودن بخش پزشکی هسته ای بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)
حمایت از تغذیه با شیر مادر؛مسولیت مشترک
افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان
روز ملی فیزیوتراپی
اهمیت نقش تیروئید در بدن
نجات جان بیماری ۵۲ساله با کمک تیم تخصصی جراحی در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)
تقدیر و تشکر تیم مدیریتی بیمارستان از پرسنل تاسیسات به مناسبت روز کارگر
با پیگیری های تیم مدیریت بیمارستان و حمایت های ریاست محترم و معاونت محترم درمان دانشگاه ظرفیت اکسیژن سانترال بیمارستان افزایش یافت
تبریک به تلاشگران عرصه پرفیوژنیست
تقدیر و تبریک هیئت رئیسه بیمارستان به مناسبت و گرامیداشت روز جهانی ماما
تقدیر از پرسنل واحد خدمات بیمارستان بمناسبت گرامیداشت هفته کارگر
تقدیر از اساتید محترم بیمارستان در روز 12 اردیبهشت 1400
آغاز هفته سلامت در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) با افتتاح کلینیک آموزش به بیمار
پیام ریاست بیمارستان به مناسبت یکم اردیبهشت روز گفتار درمانی
تقدیر و تشکر تیم مدیریت بیمارستان از گروه علوم آزمایشگاهی بیمارستان
تبریک رئیس بیمارستان به گروه دندانپزشک به مناسبت روز دندانپزشک
گزارش بازدید ریاست محترم و معاونت درمان محترم دانشگاه از بیمارستان در شانزدهمین روز سال جدید

محتوای مرتبط

  • بزرگراه خلیج فارس-بلوارسلامت-بیمارستان فوق تخصصی علی ابن ابیطالب (ع)
  • 9816743111
  • 05433295570-80
  • 100001250
سروش لیست سایت های دانشگاه

رسالت بیمارستان

ارائه خدمات مراقبتی کیفی ، ایمن و مبتنی بر شواهد علمی روز،ارائه برترین خدمات تشخیصی،درمانی،آموزشی و پژوهشی اثربخش با بهره گیری از نیروهای انسانی کارآمد و مجرب،تامین و ارتقاء استانداردهای ایمنی بیمار،افزایش رضایتمندی بیماران و کارکنان،تامین و ارتقاء سلامت بیماران، همراهان و کارکنان

 

 

,

تعداد بازدیدکنندگان امروز 601
آخرین بروزرسانی سایت: 4 روز قبل