اخبار > سکته های فراموش شده، درد ناآشنای برخی از بیماران قلبی سیستان وبلوچستانشواهد نشان می دهد که برخی از بیماران قلبی در استان دارای سوابقی از سکته های قلبی هستند که به دلیل جدی نگرفتن و عدم مراجعه به فراموشی سپرده شده است.

دکتر چنگیز آزادی فوق تخصص جراحی قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب که: عدم مراجعه به موقع خطرات زیادی برای بیماران قلبی دارد، اظهار داشت: زمان طلائی برای رساندن یک بیمار دچار سکته قلبی به بیمارستان همان ساعات اولیه ابتلای یک فرد به دردهای مشکوک شکمی و قفسه سینه است و در صورت انتقال سریع بیمار دارای سکته قلبی به بیمارستان با تزریق داروها و در صورت لزوم انجام آنژیوگرافی اورژانسی و یا جراحی قلب اورژانسی احتمال مرگ و میر تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند و علاوه بر این کیفیت زندگی بعدی افراد و میزان زنده ماندن شان هم افزایش می یابد.

دکتر آزادی بیان کرد: با اجرای برنامه 247 در بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع) همپا با پیشرفته ترین مراکز پزشکی دنیا در صورت انتقال بیمار دچار سکته قلبی در زمان طلایی، امکان نجات دادن بیمار وجود دارد.

وی گفت: مصرف قلیان، دیابت و سوء تغذیه از مهمترین عوامل بیماریهای قلبی در سیستان و بلوچستان است، و در بین مراجعینی که دارای ناراحتی قلبی هستند، بیماریهای عروق کرونر قلب ( گرفتگی رگ های قلب) از شایعترین بیماریهای قلبی است.

در بخش قلب بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان، کلیه بیماران قلبی طی 24 ساعت بصورت شبانه روزی پذیرش و کلیه عمل های قلب در تمام ایام هفته به صورت اورژانسی و الکتیو انجام میگردد.

دکتر چنگیز آزادی فوق تخصص جراحی قلب خاطر نشان کرد: در طی 6 سال گذشته بیش از 15 هزار ویزیت و مشاوره قلب و 2 هزار جراحی قلب در بخش قلب بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) انجام گرفته است.

وی با بیان این مطلب که احساس درد در شکم و قفسه سینه از رایجترین علائم سکته قلبی است به همه افراد توصیه کرد دردهای قفسه سینه را جدی بگیرند و درصورت احساس درد در اسرع وقت برای گرفتن نوار قلب به درمانگاههای نزدیک مراجعه کنند.

وی افزود: معمولا اثرات سکته های قلبی علائمی چون تنگی نفس، تهوع، استفراغ و خستگی غیر معمول را نیز در بر دارد.

فوق تخصص جراحی قلب افزود: با این وجود همه حملات قلبی با درد ناگهانی و احساس فشار در قفسه سینه رخ نمی دهد و مبهم بودن و غیر اختصاصی بودن نشانه ها و علائم سکته های قلبی باعث می شود تا بسیاری از افراد به دلیل حمله قلبی جان خود را از دست بدهند.

به گفته دکتر آزادی در برخی مواقع سکته های قلبی با دردهایی که از چانه تا شکم و یا در دست های چپ و راست احساس می شود همراه است و یا حتی در برخی بیماران مانند بیماران دیابتی ممکن است حتی درد وجود نداشته باشد.

وی گفت: کلیه اعمال جراحی قلب (ترمیم و گرفتگی رگ های قلب،تعویض دریچه قلبی،ترمیم دریچه قلبی،آمبولی های ریوی،عمل قلب کودکان) در این بخش انجام می گیرد که بیشترین آمار عمل های ما عمل CABG یا همان عمل رفع گرفتگی رگ های قلب میباشد.

وی توصیه کرد: افراد به ویژه سالمندان حتماً رژیم غذایی سالم داشته و ورزش منظم انجام دهند و از لبنیات و گوشت کم چرب استفاده کنند، سیگار نکشند، سابقه خانوادگی خود در زمینه ابتلا به بیماری های قلبی را بشناسند و نیز از استرس و عصبانیت خودداری کنند تا قلب سالمی داشته باشند و کمتر در معرض ابتلا به حملات قلبی قرار گیرند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

محمدرضا صمدزاده/ابولفضل امتحانی

 


سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨ ٠٧:٤٩ News, Other, Notifications, Events ٢٤٩٨٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


نمایش خبر

اولین مرکز جراحی پستان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان افتتاح شد.
افتتاح کلینیک فوق تخصصی کولورکتال در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)
گرامی داشت یکم شهریور ماه، روز پزشک
آماده بکار بودن بخش پزشکی هسته ای بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)
حمایت از تغذیه با شیر مادر؛مسولیت مشترک
افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان
روز ملی فیزیوتراپی
اهمیت نقش تیروئید در بدن
نجات جان بیماری ۵۲ساله با کمک تیم تخصصی جراحی در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)
تقدیر و تشکر تیم مدیریتی بیمارستان از پرسنل تاسیسات به مناسبت روز کارگر
با پیگیری های تیم مدیریت بیمارستان و حمایت های ریاست محترم و معاونت محترم درمان دانشگاه ظرفیت اکسیژن سانترال بیمارستان افزایش یافت
تبریک به تلاشگران عرصه پرفیوژنیست
تقدیر و تبریک هیئت رئیسه بیمارستان به مناسبت و گرامیداشت روز جهانی ماما
تقدیر از پرسنل واحد خدمات بیمارستان بمناسبت گرامیداشت هفته کارگر
تقدیر از اساتید محترم بیمارستان در روز 12 اردیبهشت 1400
آغاز هفته سلامت در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) با افتتاح کلینیک آموزش به بیمار
پیام ریاست بیمارستان به مناسبت یکم اردیبهشت روز گفتار درمانی
تقدیر و تشکر تیم مدیریت بیمارستان از گروه علوم آزمایشگاهی بیمارستان
تبریک رئیس بیمارستان به گروه دندانپزشک به مناسبت روز دندانپزشک
گزارش بازدید ریاست محترم و معاونت درمان محترم دانشگاه از بیمارستان در شانزدهمین روز سال جدید

محتوای مرتبط

  • بزرگراه خلیج فارس-بلوارسلامت-بیمارستان فوق تخصصی علی ابن ابیطالب (ع)
  • 9816743111
  • 05433295570-80
  • 100001250
سروش لیست سایت های دانشگاه

رسالت بیمارستان

ارائه خدمات مراقبتی کیفی ، ایمن و مبتنی بر شواهد علمی روز،ارائه برترین خدمات تشخیصی،درمانی،آموزشی و پژوهشی اثربخش با بهره گیری از نیروهای انسانی کارآمد و مجرب،تامین و ارتقاء استانداردهای ایمنی بیمار،افزایش رضایتمندی بیماران و کارکنان،تامین و ارتقاء سلامت بیماران، همراهان و کارکنان

 

 

,

تعداد بازدیدکنندگان امروز 14
آخرین بروزرسانی سایت: 4 روز قبل