اخبار > افتتاح نخستین مرکز جامع دولتی درمان ناباروری استان
 

همزمان با 14 مرکز کشور:

افتتاح نخستین مرکز جامع دولتی درمان ناباروری  استان در مجتمع آموزشی- درمانی بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان
به طور همزمان با 14 مرکز درمان ناباروری دولتی کشور، نخستین مرکز جامع دولتی درمان ناباروری استان سیستان و بلوچستان، در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی- آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان گفت: طرح تحول نظام سلامت بارقه ی امیدی برای مردم بود به گونه ای که به جای تزریق مستقیم پول به جامعه، با ارتقاء خدمات، تحولی در درمان بیماران و مراجعان به نظام سلامت ایجاد شد.
وی با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز جامع دولتی درمان ناباروری، از این مرکز به عنوان نماد خودکفایی استانی در درمان نازایی یاد و از اهتمام وزیر بهداشت در خدمت به محرومان جامعه قدردانی کرد.
دکتر محمودرضا میری رئیس دانشگاه  علوم پزشکی زاهدان در مراسم بهره برداری از این مرکز،  ضمن قدردانی از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته ای مانند سیستان و بلوچستان تصریح کرد: راه اندازی این مرکز و پرداخت 85 درصد هزینه های درمان ناباروری توسط دولت، روزنه ی امیدی برای زوج های نابارور در این استان است.
وی با اشاره به اینکه پیش از این زوج های نابارور در استان برای انجام درمان به استان های یزد و کرمان سفر می کردند تصریح کرد: خوشبختانه در این مرکز با حضور متخصصان گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که از بهترین ها در کشور هستند اعمال درمانی انجام می شود.
وی همچنین در حاشیه این مراسم با اشاره به شناسایی و تشکیل پرونده برای 300 زوج نابارور برای درمان در این مرکز  گفت: درمان های IUI وIVF ومیکرواینجکشن در این مرکز انجام می شود.
وی تصریح کرد: برای بهسازی ساختمان و خرید تجهیزات 2 و نیم میلیارد تومان هزینه شده است.
وی گفت: امیدواریم ثمره این خدمات، لبخند رضایتمندی بر لبان مراجعان محترم باشد.
گفتنی است: امروز با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان البرز و بهره برداری از مرکز دولتی درمان ناباروری این استان، به طور همزمان 15 مرکز دولتی درمان ناباروری در کشور به بهره میبرد.


چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٦ ٠٧:٤١ News ١٥٤١٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: