اخبار > عمل جراحی موفقیت آمیز پیوند پوست برای 450 بیمار سوختگی شدید در مرکز سوختگی کوثر بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

 

 

خبر

 


عمل جراحی موفقیت آمیز پیوند پوست برای 450 بیمار سوختگی شدید در مرکز سوختگی کوثر بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان

 

از ابتدای امسال تاکنون  بیش از 450  بیمار دارای سوختگی شدید  در مرکز  سوختگی کوثر  بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان تحت عمل جراحی فوق تخصصی قرار گرفته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان  این مطلب که بخش سوختگی کوثر  یکی از مراکز مهم پیوند پوست در منطقه جنوب شرق کشور است گفت: در این مرکز عمل های جراحی پیوند پوست برای بیمارانی که دارای سوختگی عمیق هستند با استفاده از پوست نواحی سالم  بدن بیمار  انجام می شود.

به گفته دکتر سید محمد هاشمی شهری تیم کاملی متشکّل از پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ، فوق تخصص  مراقبت های ویژه(ICU) متخصصین جراحی عمومی و بیهوشی، تیم پرستاری با تجربه و دوره دیده، فیزیوتراپ، روانشناسان بالینی در مرکز سوختگی کوثر به بیماران و مصدومین ناشی از سوختگی های شیمیائی، آتش سوزی و سایر انواع آسیب های پوستی خدمات درمانی را ارائه می دهند.

وی افزود: این بخش با 10 تخت بستری عادی، 2  تخت بستری مراقبت های ویژه سوختگی، 4 تخت اورژانس سوختگی و 1 تخت احیاء و  با انجام عمل های  ویژه سوختگی  یکی از استاندارد ترین بخش های سوختگی در کشور است.

به گفته دکتر هاشمی شهری سالانه بیش از 1500 نفر از بیماران سوختگی از سراسر استان سیستان و بلوچستان و  حتی استان های همجوار در این بخش بستری می شوند.

 وی با اشاره به تنوع روش ها و تکنیک های درمانی مورد استفاده در این بخش فوق تخصصی گفت: مصدومان با توجه به درصد سوختگی  از خدمات استاندارد و پیشرفته مورد نیاز خود را دریافت می کنند که حدود 500 نفر از این بیماران به دلیل نیاز به  مداخلات جدّی و اعمال جراحی  متعدد ترمیمی نیازمند بستری طولانی مدت در بخش سوختگی هستند.

وی مجاورت مرکز سوختگی کوثر با بیمارستان فوق تخصصی علی ابن ابی طالب(ع) و در دسترس بودن مجموعه کادر درمانی تخصصی و فوق تخصصی از قبیل متخصصان عفونی، داخلی، بیهوشی، گوش و حلق و بینی، داخلی اعصاب و دیگر  تخصص های لازم را از دیگر نقاط قوّت این مرکز فوق تخصصی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر ضرورت رعایت اصول ایمنی برای کاهش موارد سوختگی در منزل و محل کار گفت: سوختگی با مایعات داغ و برق گرفتگی مهمترین دلایل سوختگی کودکان را تشکیل می دهد و در بزرگسالان نیز مهمترین گروه از افراد دچار سوختگی شامل مصدومان ناشی از تصادفات جاده ای و حوادث مرتبط با قاچاق و نگهداری سوخت، نشت و انتشار گاز از  سیستم های گازکشی و سیلندرهای گاز  غیراستاندارد،  برق گرفتگی، سوختگی با اسید و قیر و همچنین حوادث شغلی است.  

دکتر سید محمد هاشمی شهری در ادامه افزود: گروهی از بیماران سرطانی نیز که پس از  اشعه درمانی و به عنوان یکی از عوارض جانبی این شیوه درمان دچار درجاتی از سوختگی می شوند نیز گروه دیگری از مراجعین این مرکز فوق تخصصی را تشکیل می دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که به مناسبت یکم دی ماه روز ملی پیشگیری از سوختگی با خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران صحبت می کرد  گفت:آموزش های خودمراقبتی، اطلاع رسانی و پیشگیری از  سوانح و حوادث  از مهمترین رسالت های نظام سلامت است.

وی افزود: ایستگاههای اطلاع رسانی و آموزش پیشگیری از سوختگی با حضور همکاران در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان راه اندازی گردیده است که شهروندان در زمان  مراجعه به بیمارستان (ورودی اورژانس) آموزش ها را فرا بگیرند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 امتحانی،صمد زاده

 

 


سه شنبه ٣ دی ١٣٩٨ ٠٧:٢٣ News, Notifications, Events ٢٥١٧٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


نمایش خبر

ارائه خدمات فیزیو تراپی در مرکز سوختگی کوثر زاهدان
عمل جراحی موفقیت آمیز پیوند پوست برای 450 بیمار سوختگی شدید در مرکز سوختگی کوثر بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان
سوختگی 85 نفر بر اثر انفجار سیلندر گاز در زاهدان
سکته های فراموش شده، درد ناآشنای برخی از بیماران قلبی سیستان وبلوچستان
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای حسینعلی میری
درخواست بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) در مورد بیماران بی خانمان
آغاز به کارکلینیک تخصصی پوست و مو در بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع)
استفاده از پیشرفته ترین روش های درمان سرطان در بخش پرتودرمانی ولایت
ترخیص با رضایت شخصی تهدیدی برای سلامت نوزادان
گزارش تصویری از برگزاری جشن به مناسبت 17 نوامبر روز جهانی نوزاد نارس
ارتقاء، بازسازی و استاندارد سازی تجهیزات پزشکی همراه با 360 میلیون تومان صرفه جویی، ثمره فعالیت یک شرکت دانش بنیان بومی
راه اندازی کلینیک جراحی فک و صورت در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع)
رعایت زمان ملاقات و عیادت در بیمارستانها به آرامش بیشتر بیماران کمک خواهد کرد
تولد صدمین نوزاد IVF
رفع نقص فنی دستگاه رادیوتراپی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) و بازگشت آن به چرخه خدمت
عمل های سزارین در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان تنها با تشخیص و دستور متخصصین زنان و زایمان و فقط در زمان تهدید خاصّ برای سلامت مادر و نوزاد انجام می گیرد.
جلسه تعیین و تکلیف بیماران بخش سوختگی
اهداء ١١ دستگاه اسپيلت به بخش هماتولوژي اطفال بيمارستان علي ابن ابيطالب(ع)
آغاز رسمی مراحل اجرایی ساخت ۷۱ واحد مسکونی متخصصان در زیر بارش رحمت الهی در زاهدان
مادر باردار پرخطری که روز گذشته از کورین توسط بالگرد به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) منتقل شده بود در سلامت کامل فرزند خویش را در آغوش گرفته است.

محتوای مرتبط