اخبار > عمل جراحی موفقیت آمیز پیوند پوست برای 450 بیمار سوختگی شدید در مرکز سوختگی کوثر بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

 

 

خبر

 


عمل جراحی موفقیت آمیز پیوند پوست برای 450 بیمار سوختگی شدید در مرکز سوختگی کوثر بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان

 

از ابتدای امسال تاکنون  بیش از 450  بیمار دارای سوختگی شدید  در مرکز  سوختگی کوثر  بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان تحت عمل جراحی فوق تخصصی قرار گرفته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان  این مطلب که بخش سوختگی کوثر  یکی از مراکز مهم پیوند پوست در منطقه جنوب شرق کشور است گفت: در این مرکز عمل های جراحی پیوند پوست برای بیمارانی که دارای سوختگی عمیق هستند با استفاده از پوست نواحی سالم  بدن بیمار  انجام می شود.

به گفته دکتر سید محمد هاشمی شهری تیم کاملی متشکّل از پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ، فوق تخصص  مراقبت های ویژه(ICU) متخصصین جراحی عمومی و بیهوشی، تیم پرستاری با تجربه و دوره دیده، فیزیوتراپ، روانشناسان بالینی در مرکز سوختگی کوثر به بیماران و مصدومین ناشی از سوختگی های شیمیائی، آتش سوزی و سایر انواع آسیب های پوستی خدمات درمانی را ارائه می دهند.

وی افزود: این بخش با 10 تخت بستری عادی، 2  تخت بستری مراقبت های ویژه سوختگی، 4 تخت اورژانس سوختگی و 1 تخت احیاء و  با انجام عمل های  ویژه سوختگی  یکی از استاندارد ترین بخش های سوختگی در کشور است.

به گفته دکتر هاشمی شهری سالانه بیش از 1500 نفر از بیماران سوختگی از سراسر استان سیستان و بلوچستان و  حتی استان های همجوار در این بخش بستری می شوند.

 وی با اشاره به تنوع روش ها و تکنیک های درمانی مورد استفاده در این بخش فوق تخصصی گفت: مصدومان با توجه به درصد سوختگی  از خدمات استاندارد و پیشرفته مورد نیاز خود را دریافت می کنند که حدود 500 نفر از این بیماران به دلیل نیاز به  مداخلات جدّی و اعمال جراحی  متعدد ترمیمی نیازمند بستری طولانی مدت در بخش سوختگی هستند.

وی مجاورت مرکز سوختگی کوثر با بیمارستان فوق تخصصی علی ابن ابی طالب(ع) و در دسترس بودن مجموعه کادر درمانی تخصصی و فوق تخصصی از قبیل متخصصان عفونی، داخلی، بیهوشی، گوش و حلق و بینی، داخلی اعصاب و دیگر  تخصص های لازم را از دیگر نقاط قوّت این مرکز فوق تخصصی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر ضرورت رعایت اصول ایمنی برای کاهش موارد سوختگی در منزل و محل کار گفت: سوختگی با مایعات داغ و برق گرفتگی مهمترین دلایل سوختگی کودکان را تشکیل می دهد و در بزرگسالان نیز مهمترین گروه از افراد دچار سوختگی شامل مصدومان ناشی از تصادفات جاده ای و حوادث مرتبط با قاچاق و نگهداری سوخت، نشت و انتشار گاز از  سیستم های گازکشی و سیلندرهای گاز  غیراستاندارد،  برق گرفتگی، سوختگی با اسید و قیر و همچنین حوادث شغلی است.  

دکتر سید محمد هاشمی شهری در ادامه افزود: گروهی از بیماران سرطانی نیز که پس از  اشعه درمانی و به عنوان یکی از عوارض جانبی این شیوه درمان دچار درجاتی از سوختگی می شوند نیز گروه دیگری از مراجعین این مرکز فوق تخصصی را تشکیل می دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که به مناسبت یکم دی ماه روز ملی پیشگیری از سوختگی با خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران صحبت می کرد  گفت:آموزش های خودمراقبتی، اطلاع رسانی و پیشگیری از  سوانح و حوادث  از مهمترین رسالت های نظام سلامت است.

وی افزود: ایستگاههای اطلاع رسانی و آموزش پیشگیری از سوختگی با حضور همکاران در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان راه اندازی گردیده است که شهروندان در زمان  مراجعه به بیمارستان (ورودی اورژانس) آموزش ها را فرا بگیرند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 امتحانی،صمد زاده

 

 


سه شنبه ٣ دی ١٣٩٨ ٠٧:٢٣ News, Notifications, Events ٢٥١٧٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


نمایش خبر

تبریک رئیس بیمارستان به گروه دندانپزشک به مناسبت روز دندانپزشک
گزارش بازدید ریاست محترم و معاونت درمان محترم دانشگاه از بیمارستان در شانزدهمین روز سال جدید
پیام تبریک خانم دکتر میر ریاست محترم بیمارستان بمناسبت سال نو
برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در بیمارستان
پیام تبریک خانم دکتر میر ریاست بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) بمناسبت اعیاد شعبانیه
نجات جان مادر 44 ساله در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)
ایستگاه آموزش پیشگیری از سوختگی بمناسبت چهارشنبه سوری در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)
حضور آقای دکتر حیدرزاده ریاست اداره سلامت نوزادان وزارت متبوع بازدید وسفر استانی از مراکز درمانی استان سیستان و بلوچستان ودرراستای برنامه های کاهش مرگ ومیر نوزادان
امروزه نقش آنتی ژنهای سازگاری نسجی در انسان یا HLA در تعیین سرنوشت پیوند اعضا بین دهنده و گیرنده به وضوح بیان شده است.
پیام تبریک خانم دکتر میر ریاست بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) به مناسبت روز جهانی تغذیه و رژیم درمانی
تقدیر و تشکر ریاست دانشگاه از بانوان بیمارستان به مناسبت روز زن
سرطان قابل پیشگیری است
پیام تبریک تیم مدیریت به مناسبت هشتم بهمن روز جراح
مصاحبه با پرستار نمونه کشوری خانم قدیره خسروی
انجام عمل نادر خارج نمودن تومور قلب
بازدید نماینده ریاست مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر کیانی بهمراه معاون درمان دانشگاه
اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی
بازدید معاون محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه به همراه اعضای محترم شورای شهر
سومین اهداء عضو از بیمار مرگ مغزی در بیمارستان
عیادت تیم مدیریت بیمارستان از بیماران بخش سوختگی

محتوای مرتبط

  • بزرگراه خلیج فارس-بلوارسلامت-بیمارستان فوق تخصصی علی ابن ابیطالب (ع)
  • 9816743111
  • 05433295570-80
  • 100001250
سروش لیست سایت های دانشگاه

رسالت بیمارستان

ارائه خدمات مراقبتی کیفی ، ایمن و مبتنی بر شواهد علمی روز،ارائه برترین خدمات تشخیصی،درمانی،آموزشی و پژوهشی اثربخش با بهره گیری از نیروهای انسانی کارآمد و مجرب،تامین و ارتقاء استانداردهای ایمنی بیمار،افزایش رضایتمندی بیماران و کارکنان،تامین و ارتقاء سلامت بیماران، همراهان و کارکنان

 

 

,

تعداد بازدیدکنندگان امروز 449
آخرین بروزرسانی سایت: 5 روز قبل